W dniach od 26 do 30 czerwca w Szymbarku odbyły się rekolekcje letnie dla ministrantów i lektorów z Diecezji Pelplińskiej. W rekolekcjach uczestniczyło 103 ministrantów z 17 parafii oraz 13 opiekunów.

Hasło tegorocznych rekolekcji brzmiało: "Rycerze Chrystusa". Podczas rekolekcji tworzyliśmy zbroję duchową, która ma nas prowadzić do Chrystusa i bronić przed złem.

W trakcie rekolekcji uczestniczyliśmy w Mszach świętych, modlitwach, zajęciach w grupach oraz rozgrywkach sportowych. Odbyły się m. in. turniej grup, wyjście na Wieżycę, zwiedzanie Centrum Edukacji i Promocji Regionu oraz pokaz rycerski.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za stworzenie świetnej atmosfery, a także opiekunom, którzy włożyli wiele sił w opiekę nad ministrantami.