W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, dnia 25 marca 2017 r. o godz. 9.00, w kościele parafialnym św. Jakuba Apostoła w Tucholi został zorganizowany i przeprowadzony przez dekanalnego duszpasterza ministrantów i lektorów ks. Tadeusza Drobinskiego, oraz parafię św. Jakuba Apostoła, dekanalny etap Konkursu Lektorskiego.

Każdy z uczestników przygotował wybrany przez siebie fragment z Księgi Hioba, który mógł prezentować nie dłużej niż przez 3 minuty.

Z poszczególnych parafii dekanatu tucholskiego zgłosili się następujący uczestnicy:

Parafia św. Marcina w Gostycynie:

Bona Patrycja

Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Tucholi:

Klfetka Bartosz

Nowotnik Piotr

Parafia św. Jakuba Apostoła w Tucholi:

Bydłowski Dominik

Parafia św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Zdrojach:

Junke Mateusz

Rogowska Julia

Tessmer Natalia

W skład jury weszły nauczycielki: mgr Dagmara Olczak i mgr Aleksandra Jonczyńska oraz ks. Marcin Woelke, którym bardzo serdecznie dziękuję za merytoryczną ocenę oraz nadzorowanie przebiegu konkursu.

Jury stwierdziło iż poziom uczestników z roku na rok jest coraz wyższy i tym trudniej wyłonić zwycięzcę. Niemniej jednak w tym roku najlepiej zaprezentował wybrany przez siebie fragment Piotr Nowotnik z parafii św. Bartłomieja Apostoła w Tucholi i zajął I miejsce. Miejsce II przypadło Patrycji Bona, a miejsce III Dominikowi Bydłowskiemu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom a szczególnie zwycięzcy i wyróżnionym...

ks. Tadeusz Drobinski