W dniach 26-27 czerwca odbyły się w Gnieźnie XVIII Mistrzostwa Polski LSO w Piłkę Halową o Puchar KNC. Naszą diecezje reprezentowali ministranci, którzy wygrali na etapie dekanalnym, rejonowym i diecezjalnym.
W kategorii:
- ministrant: reprezentowali nas ministranci z parafii św. Marii Magdaleny w Ugoszczy wraz z opiekunem ks. Kamilem Ostrowskim
- lektor młodszy: reprezentowali nas ministranci z parafii św. Michała Archanioła w Zblewie wraz z opiekunem ks. Pawłem Orłowskim
- lektor starszy: reprezentowali nas ministranci z parafii NMP Matki Kościoła w Tczewie wraz z opiekunem ks. Krzysztofem Górnym

Mistrzostwa Polski odbyły się w poniedziałek, 26 czerwca uroczystą Mszą świętą w Bazylice Katedralnej w Gnieźnie pod przewodnictwem prymasa Polski abpa Wojciecha Polaka. Następnie wszystkie drużyny udały się na różne obiekty sportowe, by rozegrać swój turniej. Pierwszego dnia zostały rozegrane mecze fazy grupowej, gdzie przedstawiciele z naszej diecezji zaprezentowali się bardzo dobrze, choć najlepiej wypadli ministranci z Ugoszczy, którzy awansowali do grupy szesnastu najlepszych drużyn i we wtorek wywalczyli ostatecznie 4. miejsce w całych mistrzostwach! Ministrant z Ugoszczy, Kacper Kobiella otrzymał nagrodę indywidualną Fair Play. Z tego miejsca serdecznie gratulujemy ministrantom i księżom opiekunom z Ugoszczy, Tczewa i Zblewa, że z taką dumą reprezentowali naszą diecezję. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Galeria zdjęć »