Diecezjalne Duszpasterstwo Ministrantów i Lektorów zawiadamia, że rozpoczynają się Mistrzostwa Służby Liturgicznej Diecezji Pelplińskiej w piłce halowej.

Celem Mistrzostw jest integracja środowisk ministranckich ze wszystkich parafii, podczas kolejnych etapów rozgrywek sportowych.

Kolejne etapy rozgrywek diecezjalnych będą przeprowadzone w następującym czasie:

- rozgrywki dekanalne (z udziałem reprezentacji ze wszystkich parafii) - do 30 listopada 2019 roku

- rozgrywki rejonowe (z udziałem mistrzów dekanatów z rejonu w poszczególnych kategoriach) do 22 lutego 2020 roku

- finały diecezjalne (z udziałem mistrzów rejonów) – marzec 2020 roku.

Najlepsze drużyny z Diecezji Pelplińskiej – w 3 kategoriach wiekowych - będą reprezentować naszą Diecezję na Mistrzostwach Polski Służb Liturgicznych 1 i 2 maja 2020 roku w Elblągu.

Mistrzostwa rozgrywane są przez służbę liturgiczną wg przepisów gry w piłkę nożną (futsal) w trzech kategoriach:

I kategoria – ministrant (roczniki 2008-2012)

II kategoria - Lektor młodszy (roczniki 2004 – 2007)

III kategoria – lektor starszy (roczniki 1999 – 2003)

Za kolejne fazy eliminacyjne tych rozgrywek w diecezji odpowiadają duszpasterze ministrantów i lektorów – dekanalni, rejonowi i diecezjalny. O wynikach rozgrywek dekanalnych duszpasterz informuje duszpasterza rejonowego. Natomiast o wynikach rozgrywek etapu rejonowego zostaje poinformowany duszpasterz diecezjalny.

Organizatorzy turniejów piłkarskich korzystają ze wsparcia ks. proboszczów
i dziekana oraz działaczy sportowych (nauczycieli, sędziów, odpowiedzialnych za obiekty sportowe).