W sobotę 23 marca 2019 roku odbyły się w Chojnicach Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów w piłkę halową.

O godz. 9:30 w Chojnickiej Bazylice została odprawiona Msza św. w intencji Służb Liturgicznych Diecezji Pelplińskiej, którą sprawował Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna.

Po Mszy św. uczestnicy przeszli na dwie sale gimnastyczne. Ministranci rocznik 2007-2011 swoje mecze rozegrali w Szkole Podstawowej nr 7, natomiast w kategorii lektor młodszy (rocznik 2003-2006) i lektor starszy (rocznik 1998-2002) w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Chojnicach.

Po zaciekłej walce zwycięzcami okazali się:

W kategorii ministrant 2007-2011:

I miejsce – parafia Stężyca

II miejsce – parafia Sierakowice - św. Jana

III miejsce – parafia Bukowiec Pomorski

wyróżnienie: parafia Osieczna i Drzycim

W kategorii lektor młodszy 2003-2006:

I miejsce – parafia Debrzno

II miejsce – parafia Parchowo

III miejsce – parafia Lubiszewo

wyróżnienie: parafia Kostkowo i Świekatowo

W kategorii lektor starszy 1998-2002:

I miejsce – parafia Gowidlino

II miejsce – parafia Leśno - Orlik

III miejsce – parafia Kamień Krajeński

wyróżnienie: Stężyca

Zwycięzcy z każdej kategorii będą reprezentować Diecezję Pelplińską w Mistrzostwach Polski Ministrantów, które odbędą się w Sochaczewie i Skierniewicach w dniach od 1-2 maja 2019 roku.

Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i zorganizowania Mistrzostw, szczególnie ks. Pawłowi Skrzyńskiemu, ks. Piotrowi Fankidejskiemu i ks. Rafałowi Kulwikowskiemu, a także kieruję podziękowania do księży opiekunów, zawodników i kibiców, którzy uczestniczyli w Mistrzostwach.

Ks. Grzegorz Miotk