W sobotę, 22 września br., odbył się turniej halowej piłki nożnej dla ministrantów z dekanatu pelplińskiego.

Nasze zmagania sportowe rozpoczęliśmy przywitaniem wszystkich drużyn, opiekunów, a w sposób szczególny dziekana dekanatu pelplińskiego - księdza infułata Tadeusza Brzezińskiego, który podziękował Wszystkim za pomoc w organizacji jak i samym ministrantom za ich gorliwą służbę przy ołtarzu Pana.

Po oficjalnym otwarciu, zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych.

I kategoria - rocznik 2007-20011 zgłosiły się następujące parafię: Wielki Garc, Pelplin, Bobowo i Jabłowo. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zdobyła parafia pw. św. Wawrzyńca w Jabłowie.

Do drugiej kategorii 2003-2006 zgłosili się ministranci z parafii: Pelplin, Jabłowo, Bobowo. W tej kategorii wielką przewagę i zwycięstwo, zdobyła drużyna z Jabłowa.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie turnieju, a zwycięstwom, którzy będą reprezentować nasz dekanat na rozgrywkach rejonowych życzymy dalszych sukcesów.