W sobotę, 26 maja odbył się w Pelplinie Diecezjalny Zjazd Służb Liturgicznych. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Bazylice katedralnej koncelebrowana przez 16 kapłanów. Liturgii przewodniczył Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Druga odsłona spotkania odbyła się na terenie Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie, gdzie odbyły się rywalizacje sportowe oraz wspólna zabawa.

Diecezjalny Zjazd Służb Liturgicznych to wymowny znak ukazania swojej służby przy ołtarzu. Służba Liturgiczna przybywa do Bazyliki Katedralnej, aby podziękować za swoją posługę, ale też zaszczepić w sobie Bożego Ducha, by dalej rzetelnie i gorliwie pełnić swoją posługę.

W spotkaniu uczestniczyło 510 osób z 23 parafii Diecezji Pelplińskiej.

Zjazd Służb Liturgicznych nie byłby możliwy, gdyby nie współpraca wielu organizacji. Diecezjalne Duszpasterstwo Ministrantów i Lektorów bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Zjazdu Służb Liturgicznych.